פנייתך התקבלה
בהצלחה
הרשמה לניוזלטר
אני מסכים לתנאי התקנון
טרגדיה: אם ובנה נחנקו למוות בשריפה בצרפת

אם ובנה נחנקו למוות בדירתם, ככל הנראה מקצר חשמלי, האב שהה באותה העת בבית חולים | ארונם יגיע היום ארצה לקבורה אחרי פעילות נמרצת של זק"א צרפת

מאת // יענקי פרבר בחדרי חרדים 06.07.2017

היום (חמישי), ינחתו בישראל גופותיהם של שני יהודים תושבי פריז, אשר מצאו את מותם בשריפה שפרצה בביתם כתוצאה מקצר חשמלי.

 

המקרה המזעזע אירע בשבוע שעבר ב-26 ליוני, כאשר אב המשפחה לא שהה בבית, מאחר והוא אושפז בבית חולים כתוצאה ממחלה, ממנה הוא סובל, מה שגרם להצלתו.

 

בשיחה ל'בחדרי חרדים' מספר מנחם פרץ, מתנדב ביחידת "זק"א בינלאומי" ועובד בחברה קדישא בפריז "גופותיהם של מדי זרביב, ובנה ליאונל מיכאל זרביב, יועברו לארץ היום (ה'), לקבורה בבית העלמין באריא-ל ביום שישי בבוקר".

 

 

לגבי המקרה הקשה הוא מספר "השריפה פרצה כתוצאה מקצר חשמלי, לדאבון כולם הם נחנקו, המשטרה שחררה את הגופות רק לאחר מספר ימים, כדי לבדוק ולחקור האם יש קשר לטרור, באזור של המשפחה גרים מהגרים מוסלמים, ולכן המשטרה התעקשה לבדוק את כל הפרטים ושללה חשד לטרור".

 

לגבי שחרור הגופות הוא מוסיף, "ארגון זק"א בצרפת עשה מאמצים גדולים לטפל בגופות, וברוך השם הם צלחו, והיום כאמור הגופות יוטסו לישראל".

 

לנפטרת יש בת אחת בארץ שגרה ביישוב בית אל, וההתעכבות של ההודעה לבת על המקרה התעכבה, מאחר ולקח זמן למשטרה בצרפת לאתר קרובי משפחה, ורק לאחר כמה ימים הם הצליחו לאתר את הבת.

 

מנחם פרץ מתנדב זק"א בפריז שפעל רבות בנושא, מוסיף כי "הרב אבינר רבה של היישוב בית אל, פסק לבת שתחל לשבת שבעה מיד כשקיבלה את הבשורה הקשה, ולא לחכות לאחרי ההלוויה, ולכן מחר הבת תקום מהשבעה, וההלוויה של האמא ושל האח תתקיים למחרת ביום שישי".

 

ידיד המשפחה מספר ל'בחדרי חרדים' "השכנים הזעיקו את כוחות הכיבוי, לאחר שראו עשן יוצא מהבית, המשפחה לא ממש יודעת פרטים מדויקים מה בדיוק קרה שם, הם עדיין מנסים לעכל"⁠⁠⁠⁠.